Tak konečně jsem se začal trochu víc věnovat Pythonu a nemyslím si, že je tak easy, jak je to prezentováno neznalé veřejnosti. Pitomost. Python se v mnoha případech chová divně, je extrémně komplexní, což ho nečiní jednochudým a pak takové hovadiny jako tuple, to vám hlava nebere. Faktem je, že jsem zatížený PHPčkem a vůbec programováním v jiných jazycích s něco jako Cčkovou syntaxí , takže jsem zvyklý programovat tak trochu komplexněji, než je normální začátečník, ale i tak. Například zmíněný tuple.
nejaky_tuple = ('a', 'b', 'c', 'd') print(nejaky_tuple[0]); # a print(nejaky_tuple[0:1] # ('a',)
BTW: Tuple je neměnný indexovaný seznam. Mimochodem, proč se zapisuje s kulatými závorkami a pak se s ním pracuje s hranatými? WTF!
Nevím, i když jsem si dohledal filozofii Pythonu, tak jsem se nic kloudného nedozvěděl. Tak například, proč musím u následujícího pro vynucování typů proměných ještě všechno opatlat dekoratérem, který to bude dělat, protože jinak je to ignorované? A proč za poslední měsíc byla knihovna pydantic 7 miliónkrát stažená? V Pythonu je fakt něco špatně, nebo minimálně divně.
def nejaka_funkce(a: int, b str) -> str:
Jinak nic proti Pythonu. Je to jinak dobrý jazyk, který má své specifické využití. Což mě mimochodem přivádí na myšlenku, proč se Python používá v programovatelné elektronice? Asi pro svou rozšířenost, protože na tohle se fakt nehodí. Zde najde své místo spíše Cčko.